Drukuj lub zapisz jako PDF

Rozbiory?

Królestwo Polskie było likwidowane przez ponad 100 lat. Potem w stanie bezpaństwowym Polacy żyli ponad 120 lat.
Nie dokonało się to w wyniku agresji zewnętrznej. To był wynik wewnętrznej legislacji sejmowej (1773-1775) i władz centralnych opanowanych przez zewnętrzne państwa. Niebyt Królestwa Polskiego był formalnie legalnym postanowieniem Sejmu i konsekwencją jego legislacji. Czy to był rozbiór?

Jan Matejko (1866) - Rejtan w Sejmie 1773
Jan Matejko (1866) – Rejtan w Sejmie 1773

Pięć minut niepełnego szczęścia

Niepodległość 1918 roku była wynikiem upadku państw, które zarządzały obszarem Rzeczypospolitej. Po krótkim okresie samodzielności w XX-leciu międzywojennym, Polska została wtrącona w sowiecką zależność przez jej sprzymierzeńców-zdrajców: Anglię i USA.

Never ending story - plakat Wiesława Grzegorczyka
Never ending story – plakat Wiesława Grzegorczyka

Agresja transformacji

Tzw. transformacja ustrojowa działała i dzieje się w kierunku ograniczenia znaczenia gospodarczego Polski oraz niszczenia jej ekonomicznego i demograficznego potencjału. To trwa tylko 30 lat. Polska stała się zakładnikiem i ofiarą status quo globalnej geopolityki. Silna gospodarka i niezależność Polski zaburzyłaby „porządek” w Europie, a tym samym i na świecie.
Utrata znaczenia i niepodległości znów się dzieją przez „własne” działania Sejmu.

Czy mamy się modlić o wielkie przemiany i przetasowania na świecie?
Nadzieją upadek obecnych agresorów, fałszywych sprzymierzeńców.

Sejm - fot. Kancelaria Sejmu
Sejm – widok z lotu … orła – fot. Kancelaria Sejmu

*
A może wybory …

_________________

Polecam:
Aleksander BocheńskiDzieje głupoty w Polsce – do pobrania w formacie pdf, np.: pod linkiem: https://doci.pl/hildahasz/bocheski-aleksander-dzieje-gupoty-w-polsce-pamflety-historyczne+fs1ee5e

Jerzy MatusiakPeryferyjny kapitalizm zależny – dostępny na platformie GooglePlay, np.: pod linkiem: https://books.google.pl/books/about/Peryferyjny_Kapitalizm_Zale%C5%BCny.html?hl=pl&id=-7YYCAAAQBAJ&redir_esc=y

Aleksander Bocheński o historykach i manipulacji historią

 

 

 

Write A Comment