… niech no tylko zakwitną jabłonie – czy to jabłonie i jabłka są rzeczywiście synonimem Dobrego? W mitologii chrześcijańskiej jabłko to przecież owoc zakazany! Skąd więc to pożądanie zakazanego owocu i wiązanie go z nadzieją i Dobrem? Czy jesteśmy chrześcijanami? Czy chrześcijaństwo rzeczywiście odzwierciedla naszą duszę i nasze oczekiwania?
Może jednak jabłko? Owoc, który daje COŚ nic w zamian nie oczekując? Bo jest tylko owocem. Tak jak my jesteśmy tylko ludźmi.
Jest krągłe i smaczne. Jest rzeczywiste. Sprawia nam przyjemność, zaspakaja nie tylko pragnienie. I nie musimy się do niego modlić, prosić o wybaczenie – co, jak wiemy, świata nie zmienia i nie naprawia.
Jest naturalne. Rośnie na drzewie. A zrywając owoc, nie szkodzimy drzewu. Nikomu nie szkodzimy zaspakajając potrzebę zjedzenia i kontentowania się jabłkiem. Nie jemy go gdy nie smakuje, lub nam nie odpowiada. To też istotny atrybut jabłka.
Może być nie jabłko.
Niebieski BALONIK. Taka krucha rzeczywistość dająca uśmiech i nadzieję. Pamiętacie pieśń Okudżawy?
Te wszystkie drobne sprawy, nasze drobne radości – są nasze. Nikt nam nie odbierze uśmiechu na widok Niebieskiego Balonika. Nikt nas nie pozbawi wolności do tego uśmiechu. Nikt nas nie pozbawi naszej wiary i nadziei. A one często czynią PRAWDZIWE CUDA.

 

Młody przyrost sosny

Właśnie kończy się kształtowanie przyrostów na sośnie. Warto wzbogacić własną aptekę lub piwniczkę. Świeże przyrosty posłużą do jednego i do drugiego. Pozyskujemy je z bocznych gałęzi. Pamiętając o tym, że od nas zależy las i jego kondycja. Zbioru nie dokonujemy na jednym drzewku, i broń Boże nie na uprawie, która…

Okładka książki

Pięknie wydana książka nie jest typową monografią firmy, czy dziś już raczej tylko biura lub urzędu. To nie diariusz Nadleśnictwa Bolewice. Mamy do czynienia ze zebranymi okruchami, które to nadleśnictwo otaczają, przenikają się z nim nawzajem, łącząc historię ludzi, okolic z tutejszymi lasami i leśną gospodarką. Gdy uświadomimy sobie, że…

Rezerwat Modrzewina to jeden z większych tego typu obiektów na Mazowszu. Przedmiotem ochrony są modrzewie (Larix decidua) słynące urodą od wieków. Choć tu wciąż wskazuje się na Modrzewia polskiego. Położenie Rezerwat znajduje się w zarządzie Nadleśnictwa Grójec. Położony okolicy Grójca w pobliżu wsi gminnej Belsk Duży – w niewiele większym…

Font Resize
Contrast